Ogłoszenia 07.04.2024 r.

II Niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego

1.     Przeżywamy dziś II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego. Jest to patronalne święto Caritas. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Członkom naszego Parafialnego Zespołu Caritas  składamy serdeczne życzenia, otwartego na potrzeby ludzi serca. Niech Was w czynieniu dobra wspomaga błogosławieństwo Miłosiernego Pana. Pan Jezus powiedział do św. siostry Faustyny: W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). Z okazji Święta Miłosierdzia można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji lub przechowywanym w tabernakulum. Zechciejmy skorzystać z obietnic Jezusa. Dzisiaj o godzinie 15.00 zapraszamy na „Godzinę Miłosierdzia”.Bóg zapłać za ofiary do puszki na Caritas. Dziś też w naszej parafii gościmy o.Wiesława Bajora , który wygłosił nam słowo Boże przygotowujące nas do misji świętych od 5 do 13 maja.

2.     W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek -Uroczystość Zwiastowania NMP. Jest to Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. będzie można przystąpić do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na ołtarzu Seca Bożego znajdują się formularze dla osób pragnących się włączyć w tę modlitwę. Możemy je dzisiaj zabrać i wypełnione złożyć przed poniedziałkową Mszą św.

3.     Bóg zapłać za sprzątanie kościoła .

4.Dziś dzień wyborów samorządowych.

5. W środę zapraszam dzieci kl.III z rodzicami na Mszę św. na 18.00.